Vodný filter

Prečo zvoliť filtráciu vody ?

Voda, ktorá tečie z našich kohútikov alebo ktorú čerpáme zo studne, nemusí mať vždy presne také vlastnosti, aké požadujeme alebo aké sú optimálne pre naše telo.

Filtračné systémy účinne adsorbujú chlór a ďalšie chcemické látky a kontaminanty. Membránové filtrácie dokážu vodu zmäkčiť a sú tak vhodné aj pre oblasti s tvrdou vodou.

Čítajte viacZobraziť menej
 • Mechanické filtre na vodu

  Mechanické potrubné filtre na vodu

  Mechanické filtre odstraňujú z vody široké spektrum nežiadúcich látok a nečistôt. Disponujú odvzdušňovacím ventilom, vekom so závitom a zväčša priehľadným telom, vďaka čomu je možné sledovať zanesenie filtračnej vložky. Niektoré filtre disponujú odkalovacím vypúšťacím ventilom, vďaka čomu je ich údržba ľahšia. Konštrukcia odolná vysokému tlaku je samozrejmosťou u každého filtra a tým sa výrazne predlžuje jeho životnosť.

  K mechanickým filtrom ponúkame kvalitné filtračné vložky.

  Inštalácia mechanického potrubného filtra

  Mechanický filter inštalujeme na vstupe hlavného prívodu studenej vody pred rôznymi zariadeniami ako napr. zmäkčovač vody, čím predchádzame zaneseniu zariadenia a zníženiu prietoku. Mechanický filter je veľmi obľúbená a cenovo dostupná voľba.

 • Vodné filtre na železo a mangán

  Železo a mangán vo vode


  Železo ako prvok vo vode nevidíme, vyskytuje sa vo forme iónov a negatívne vplýva na senzorické vlastnosti vody (ako je farba a chuť vody). I keď patrí do skupiny ťažkých kovov, nemá zásadný vplyv na zdravie. Do vôd prechádza prirodzeným alebo umelým spôsobom (koróziou). Typickým prejavom prítomnosti železa vo vode je žltá, hrdzavá farba vody a horká chuť vody. Malé koncentrácie železa môžu spôsobiť problémy vo forme nepríjemného zápachu vody, ktorý vzniká v dôsledku pomnožených železitých baktérií vo vode. Takáto voda nie je vhodná ani na úžitkové účely. Červené a hrdzavé povlaky spôsobujú zanášanie potrubí. Najväčšie problémy spôsobuje železo tým ľudom, ktorí používajú ako zdroj pitnej vody vlastnú studňu alebo vrt. Prítomnosť železa vo vode častokrát sprevádza aj prítomnosť mangánu vo vode.
  Pôvod mangánu vo vode je rovnaký ako v prípade železa. Do vody mangán prechádza z hornín prítomných v pôde, cez ktorú voda preteká. Ďalším zdrojom sú odpadové vody a metalurgické závody. Podobne ako železo narúša senzorické vlastnosti vody. Prítomnosť mangánu vo vode signalizujú mastné škvrny na povrchoch, čierne usadeniny a tiež čierna voda.

  Železo a mangán zanášajú potrubia, spôsobujú problémy pri praní a spôsobujú usadeniny na toaletách. Odstránenie železa a mangánu je náročnejšie a komplikovanejšie a aj keď sú prvotné náklady na ich odstránenie vyššie,  no prevádzkové náklady v porovnaní s riešením tvrdosti vody sú  výrazne nižšie.

  Hraničné hodnoty železa vo vode:


  -    Obsah železa v pitnej a balenej vode : 0,2 mg/l
  -    Obsah železa v kojeneckej, pramenitej vode: 0,3 mg/l
  -    Obsah železa v studničnej vode: 0,5 mg/l

  Hraničné hodnoty mangánu vo vode:


  -    Obsah mangánu vo vode: 0,05 mg/l  (50µg/l)
  -    Obsah mangánu v studničnej vode: 0,2 mg/l (max. 200 µg/l)

 • Vodné filtre na dusičnany

  Dusičnany a dusitany vo vode

  Hnojivá využívané v poľnohospodárstve sú zdrojom dusičnanov a dusitanov a v súčasnosti sú bežne prítomné v povrchových aj podzemných vodách. Ďalším zdrojom dusičnanov a dusitanov sú odpadové vody, žumpy. Čističky odpadových vôd majú technológiu na odbúravanie dusičnanov a vypúšťajú nižšie koncentrácie ako je hraničný limit pre pitnú vodu. Avšak dusičnany ako také nie sú priamo škodlivé pre organizmus.  Vplyvom mikróbov vo vode a ich pôsobením v tráviacom ústrojenstve človeka dôjde k zmene dusičnanov na dusitany. Tie už sú pre človeka škodlivé, nakoľko narúšajú hemoglobín, dôležitý pre transport kyslíka v organizme.
  V prípade čerpania vody z vlastného vrtu, nie je potrebné znižovať celý obsah dusičnanov, ale iba podiel, ktorý využijete ako zdroj pitnej vody.

  Návrh vodného filtra na dusičnany a dusitany

  Máte vysoké hodnoty týchto látok vo vode a neviete aké zariadenie je pre vás to pravé ? Obrátťe sa na nás a my vám zdarma navrhneme riešenie na mieru. K zariadeniam ponúkame aj montáž a servis.


  Hraničné hodnoty dusičnanov a dusitanov pre pitnú vodu:

  -    Hraničná hodnota dusičnanov : 50 mg/l
  -    Hraničná hodnota dusitanov : 0,5 mg/l

 • Multifunkčné vodné filtre

 • Filtračné vložky

  Filtračné vložky pre vodné potrubné filtre

  V ponuke nájdete filtračné vložky rôznych priepustností, veľkostí a zámeru použitia. Každá vložka má svoju životnosť a je ju potrebné pravidelne meniť alebo preplachovať, v závislosti od typu vložky. Vďaka univerzálnym rozmerom ich môžme použiť takmer vo všetkých potrubných filtroch dostupných na trhu.

  Novinkou sú antibakteriálne mechanické vložky zabraňujúce množeniu baktérií.

 • Sprchové a práčkové vodné filtre

  Sprchové a práčkové filtre na vodu

  Sprchové a práčkové filtre slúžia na lokálnu filtráciu vody. Vďaka kompaktným rozmerom ich je možné takmer všade a veľmi rýchlo inštalovať. 

 • Filtračné zmesi do vodných filtrov

  Filtračné zmesi do vodných filtrov

  V kategórii filtračné zmesi nájdete rôzne druhy filtračných náplní pre vodné filtre, podľa zámeru použitia.

  Filtračná zmes pracuje na zákade iónovej výmeny a na jej regeneráciu používame tabletovanú soľ.

  Máte nejaké otázky ohľadom použitia filtračnej zmesi ? Neváhajte nás kontaktovať.

 • Testery na vodu

  Testery na vodu

  Jednoduché alebo pokročilé testery merajú rôzne hodnoty látok vo vode. Následne vám vieme pomôcť s riešením problému.

Filter vlastností

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa