Filter vlastností
Filter vlastností
Značka
Filter vlastností

Reverzná osmóza


Reverzná osmóza je variantom filtrácie (mechanického odstraňovania nečistôt), pričom voda preteká tak malými otvormi, že nečistoty ktoré sa vo vode môžu nachádzať do otvorov nevojdú a preto cez filter neprejdú. Nečistoty sa tak hromadia predfiltrom alebo na ňom a ďalej prechádza už len vyčistená voda. Druhy filtrácie delíme podľa jemnosti častíc, ktoré dokážu odstrániť. Reverzná osmóza je v prípade najúčinnejšia. Úprava vody systémom reverznej osmózy je vhodná pre domácnosti aj priemysel a dokáže vyrobiť čistejšiu a chutnejšiu vodu ako balená voda, bez nákladov na životné prostredie.


Princíp reverznej osmózy  


Rozpúšťadlo (najčastejšie voda) má na základe princípu vyrovnania koncentrácií roztokov tendenciu prechádzať do priestoru s vyššou koncentráciou (rozpustné látky by sa presúvali opačným smerom, no v tom im bráni membrána). Presun vody poháňa sila, ktorá sa nazýva osmotický tlak. Pokiaľ odpor membrány v časti s vyššou koncentráciou rozpustných látok dosiahne rovnaké hodnoty ako osmotický tlak, osmóza sa zastaví. Pokiaľ je tlak v časti s nečistotami vyšší ako tlak osmotický, smer prúdenia vody sa obráti a prebieha reverzná osmóza.

Ponuka reverznej osmózy

V našej ponuke nájdete viac stupňové reverzné osmózy od európskeho výrobcu SUPREME. V prípade záujmu vám vieme vyskladať aj systém z antibakteriálnych vložiek. K reverzným osmózam ponúkame aj kvalifikovanú montáž alebo si môžete inštalovať zariadenie svojpomocne.

Čítajte viacZobraziť menej

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa