Komplexná úprava vody

Komplexná úprava vody

Čítajte viacZobraziť menej
 • Zmäkčovač vody

  Zmäkčovač vody

  Zmäkčovače vody pre domácnosti a priemyselné prevádzky

  Naše zmäkčovače vody na 100% vyriešia problémy spojené s tvrdou vodou a zabraňujú tvorbe vodného kameňa. Zmäkčovač vody je plne automatické bezúdržbové zariadenie,ktoré od koncového užívateľa vyžaduje len dopĺňanie spotrebovanej tabletovanej soli.

  Inštalácia zmäkčovača vody

  Zmäkčovače vody zvyčajne inštalujeme na hlavnom prívode studenej vody do domu, ale niektoré zariadenia vieme nainštalovať aj do vodomernej šachty.

  Regenerácia živice zmäkčovača vody

  Každé zariadenie disponuje tlakovou nádobou, v ktorej je umiestnená špeciálna živica. Regenerácia tejto živice prebieha prostredníctvom soľného roztoku zo soľnej nádoby (soľanky). Odpadová voda je šetrná pre životné prostredie.

  Neviete si vybrať to správne zariadenie? Obráťte sa na nás a my vám zdarma navrhneme najvhodnejšie riešenie !

  AQUABAL schéma zapojenia zmäkčovača vody

 • Zmäkčovače vody Grünbeck

  Zmäkčovače vody Grünbeck

  Zmäkčovače vody  Grünbeck


  Optimálne upravená voda je dôležitá. Nemecká spoločnosť Grünbeck vďaka svojim jedinečným a spoľahlivým systémom na úpravu vody prispieva k zlepšeniu kvality vody. Vďaka 70 ročným skúsenostiam a vyše 70 pobočkám po celom svete je spoločnosť jednou z najúspešnejších a najrešpektovanejších obchodných spoločností.


  Efektívne a spoľahlivé zmäkčovače vody Grünbeck


  Vďaka týmto zmäkčovačom vody môžete mať vodu v tej najlepšej podobe. Vďaka dlhoročnej histórii spoločnosti poskytujú efektívny a spoľahlivý výsledok. Zariadenia prispôsobené vašej spotrebe vody. Regenerácia prebieha vtedy, keď žiadnu vodu nepotrebujete. Týmto spôsobom zabezpečujú nepretržité zásobovanie domácnosti (prevádzky) upravenou vodou. Spoločnosť Grünbeck využíva pre zmäkčovanie vody výmenu iónov, pri ktorej dochádza k výmene iónov horčíka a vápnika s iónmi sodíka (soľ).

 • Vodný filter

  Vodný filter

  Prečo zvoliť filtráciu vody ?

  Voda, ktorá tečie z našich kohútikov alebo ktorú čerpáme zo studne, nemusí mať vždy presne také vlastnosti, aké požadujeme alebo aké sú optimálne pre naše telo.

  Filtračné systémy účinne adsorbujú chlór a ďalšie chcemické látky a kontaminanty. Membránové filtrácie dokážu vodu zmäkčiť a sú tak vhodné aj pre oblasti s tvrdou vodou.

 • Ionizátor vody

  Ionizátor vody

  Ionizátory vody

  Živá voda pomocou svojej alkalickej podstaty dokáže neutralizovať v tele kyslosť a podporiť schopnosť tela vyrovnávať hladinu pH. Živá voda obnovuje hodnotu pH v našom tele.

  Hodnoty pH alkalickej a acidickej vody.

 • UV sterilizátor

  UV sterilizátor

  UV sterilizátory

  UV sterilizátor alebo UV lampa je zariadenie, ktoré vďaka UV žiareniu zneškodňuje až 99,99 % baktérií a vírusov vo vode a to bez pridania akejkoľvek chémie. Ide o veľmi ekologický a spoľahlivý spôsob, bez vedľajších účinkov. UV lampa špeciálne odstraňuje koliformné baktérie E.coli či enterokoky.
  Vo vnútri nerezovej UV lampy sa nachádza sklenená trubica, v ktorej je žiarivka. Táto žiarivka má individuálnu životnosť podľa UV lampy. Niektoré UV lampy disponujú časovačom, ktorý vám zobrazuje životnosť lampy.

  Inštalácia UV lampy

  Inštalácia UV lampy je veľmi jednoduchá a rýchla. Taktiež výmena žiarivky trvá len pár minút. UV lampu odporúčame zvoliť pri studničnej vode, ktorá neprešla chemickým čistením a je veľmi háklivá na znečistenie.

 • Reverzná osmóza

  Reverzná osmóza

  Reverzná osmóza


  Reverzná osmóza je variantom filtrácie (mechanického odstraňovania nečistôt), pričom voda preteká tak malými otvormi, že nečistoty ktoré sa vo vode môžu nachádzať do otvorov nevojdú a preto cez filter neprejdú. Nečistoty sa tak hromadia predfiltrom alebo na ňom a ďalej prechádza už len vyčistená voda. Druhy filtrácie delíme podľa jemnosti častíc, ktoré dokážu odstrániť. Reverzná osmóza je v prípade najúčinnejšia. Úprava vody systémom reverznej osmózy je vhodná pre domácnosti aj priemysel a dokáže vyrobiť čistejšiu a chutnejšiu vodu ako balená voda, bez nákladov na životné prostredie.


  Princíp reverznej osmózy  


  Rozpúšťadlo (najčastejšie voda) má na základe princípu vyrovnania koncentrácií roztokov tendenciu prechádzať do priestoru s vyššou koncentráciou (rozpustné látky by sa presúvali opačným smerom, no v tom im bráni membrána). Presun vody poháňa sila, ktorá sa nazýva osmotický tlak. Pokiaľ odpor membrány v časti s vyššou koncentráciou rozpustných látok dosiahne rovnaké hodnoty ako osmotický tlak, osmóza sa zastaví. Pokiaľ je tlak v časti s nečistotami vyšší ako tlak osmotický, smer prúdenia vody sa obráti a prebieha reverzná osmóza.

  Ponuka reverznej osmózy

  V našej ponuke nájdete viac stupňové reverzné osmózy od európskeho výrobcu SUPREME. V prípade záujmu vám vieme vyskladať aj systém z antibakteriálnych vložiek. K reverzným osmózam ponúkame aj kvalifikovanú montáž alebo si môžete inštalovať zariadenie svojpomocne.

 • Generátor ozónu

  Generátor ozónu

  Dezinfekcia vzduchu generátorom ozónu


  Generátory ozónu – ozonátory ako zariadenia produkujú ozón (ozón je plyn, zložený z troch atómov kyslíka), pôsobením  kontrolovaných elektrických výbojov v zariadení. Ozón je jeden z najsilnejších dezinfekčných prostriedkov a oxidantov. Likviduje baktérie rodu Salmonella, Listeria, E. coli a parazity rodu Gardia a Cryptosporidium omnoho účinnejšie než ktorékoľvek dezinfekčné prostriedky. Ozón v skutočnosti zabíja baktériu E. coli 300-krát rýchlejšie ako samotný chlór. Pri zapnutí ozón z generátora prechádza do ovzdušia, do záclon, kobercov, oblečenia, nábytku a pod., čo znamená, že účinne zabíja všetky nežiadúce mikroorganizmy vo vašej domácnosti, v hoteloch, vo veľkých miestnostiach atď. Pri delení atómu na častice ozónu nastáva dezinfekcia a oxidácia čo znamená, že ozón zabíja všetky baktérie, vírusy, parazity a rozkladá zápach.   


  Bezpečnosť pri používaní generátorov ozónu


  Ozón je veľmi účinný plyn, čo znamená, že je veľmi agresívny. Vo vysokej koncetrácii môže dráždiť dýchacie cesty a sliznicu. Je zakázané vdychovať ozón priamo z generátoru. Po použití generátora odporúčame vetrať v miestnosti po dobu 3 hodín, kvôli dostatočnému rozpadu ozónu vo vzduchu. Pri používaní generátora je nevyhnutnosťou neprítomnosť osôb v miestnosti, pretože hrozí riziko poškodenia zdravia. Vo všeobecnosti platí, že ozón má tzv. obdobie polorozpadu, čo znamená že „voľný“ prejde späť do kyslíku po približne 30 minútach.


  Ako umiestniť generátor ozónu do miestnosti a ako dávkovať?


  Generátor ozónu odporúčame umiestniť vysoko v miestnosti, pre rovnomernejšie šírenie plynu. Ozón je ťažší ako vzduch, čo znamená, že plyn bude prirodzene klesať dole. Pre lepšie šírenie v miestnosti, hlavne v halách využívame ventilátory, alebo silikónové hadičky. Generátor nikdy neumiestňujeme na podlahu! Dávkovanie závisí od veľkosti miestnosti a od zvoleného typu generátora ozónu.
  Kontaktujte nás pre viac informácií o jednotlivých zariadeniach. Vďaka viac ako 8 ročným skúsenostiam sme poprední predajcovia generátorov ozónu v Slovenskej republike. Ku všetkým zariadeniam ponúkame ako záručný servis, tak i pozáručný servis.

 • Pachový uhlíkový filter

  Pachový uhlíkový filter

  Proti zápachové uhlíkové filtre na vzduch

  Proti zápachové uhlíkové filtre majú svoje využitie hlavne v sektore odpadových vôd - čističky, kanalizácie, žumpy, domové čističky odpadových vôd, odvetrávacie šachty, čerpacie stanice - odvetrávanie nádrží.

  Proti zápachové filtre odstraňujú pachy a zabraňujú znečisteniu ovzdušia. Rozsah ich prác je veľmi široký.

  Filtračným médiom je samotný uhlík, ktorý výborne viaže zápachy. Výmena uhlíka vo filtroch je veľmi rýchla a finančne nenáročná.

  Máte otázky ohľadom použitia týchto filtrov alebo hľadáte filter s iným rozmerom ? Neváhajte nás kontaktovať.

  Inštalácia pachových filtrov Komínové uhlíkové filtre - inštalácia

 • Rozbor vody

  Rozbor vody

  Rozbor vody

  Rozbor vody je veľmi dôležitým ukazovateľom pri zvolení zariadenia na úpravu vody. Pomocou rozboru vody zistíte kvalitu vody, či je pitná a aké nežiadúce látky sa v nej nachádzajú. Ponúkame Vám hneď niekoľko rozborov vody, či už informatívny mestskej alebo studničnej vody, prípadne certifikovaný kolaudačný rozbor. Na základe rozboru vody Vám vieme navrhnúť a zrealizovať zariadenie na mieru.

  Vzorka pre rozbor vody


  Vzorku s vodou nám môžete poslať poštou, priniesť osobne alebo vám vieme zabezpečiť vyzdvihnutie vzorky kuriérskou spoločnosťou.O tom, ako pripraviť vzorku vás budeme samozrejme informovať. Následne vyhodnotíme vzorku a do pár dní vás budeme kontaktovať ohľadom výsledku s návrhom na riešenie problému.

 • Úprava vody

  Úprava vody

  Ako prebieha úprava vody ? 

  1. Rozbor vody, prípadne obhliadka miesta montáže

  Prvotným a najdôležitejším krokom k tomu, aby sme vám vedeli navrhnúť správne zariadenie, je rozbor vody. Rozbor si môžete dať vypracovať našou spoločnosťou, prípadne vám vieme vyhodnotiť rozbor vody, ktorý nám dodáte vy. Následne vám vieme navrhnúť zariadenie na úpravu mestskej vody alebo zariadenie na úpravu studničnej vody.

  2. Návrh zariadenia na úpravu vody

  Po vyhodnotení rozboru vody a komunikácii so zákazníkom, hľadáme vhodné a správne riešenie na úpravu vody. Dôležitým aspektom je počet ľudí, pre ktorých má byť voda upravená a taktiež spôsob úpravy vody. V prípade potreby je vhodná obhliadka miesta montáže, niekedy však stačí aj samotná fotka, kam chce zákazník zariadenie umiestniť.

  3. Realizácia zariadenia

  Po výbere správneho zariadenia a vyriešení technických podmienok vás budeme telefonicky kontaktovať, kde si dohodnem termín, ktorý vám vyhovuje. Naši školení pracovníci zrealizujú montáž zariadenia aj so samotným zaškolením. Montáž poskytujeme v Nitre a v okolí do 150 km. Pre prípad montáže vo väčšej vzdialenosti nás prosím kontaktujte. 

  4. Servis a záruka zariadení

  Ku každému zariadeniu ponúkame servis, ktorý sa vykonáva pravidelne a to 1 x za 12 mesiacov. Každé zariadenie, ktoré namontujeme, máme evidované v našej databáze a automaticky vás budeme po uplynutí tejto doby kontaktovať s ponukou servisu. Servis zariadení predlžuje ich životnosť a predchádza neočakávanej chybe, ktorá môže nastať zanedbávaním zariadenia.

 • Akciové sety vodných filtrov

  Akciové sety vodných filtrov

Filter vlastností

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa