Filter vlastností

Dezinfekcia vzduchu generátorom ozónu


Generátory ozónu – ozonátory ako zariadenia produkujú ozón (ozón je plyn, zložený z troch atómov kyslíka), pôsobením  kontrolovaných elektrických výbojov v zariadení. Ozón je jeden z najsilnejších dezinfekčných prostriedkov a oxidantov. Likviduje baktérie rodu Salmonella, Listeria, E. coli a parazity rodu Gardia a Cryptosporidium omnoho účinnejšie než ktorékoľvek dezinfekčné prostriedky. Ozón v skutočnosti zabíja baktériu E. coli 300-krát rýchlejšie ako samotný chlór. Pri zapnutí ozón z generátora prechádza do ovzdušia, do záclon, kobercov, oblečenia, nábytku a pod., čo znamená, že účinne zabíja všetky nežiadúce mikroorganizmy vo vašej domácnosti, v hoteloch, vo veľkých miestnostiach atď. Pri delení atómu na častice ozónu nastáva dezinfekcia a oxidácia čo znamená, že ozón zabíja všetky baktérie, vírusy, parazity a rozkladá zápach.   


Bezpečnosť pri používaní generátorov ozónu


Ozón je veľmi účinný plyn, čo znamená, že je veľmi agresívny. Vo vysokej koncetrácii môže dráždiť dýchacie cesty a sliznicu. Je zakázané vdychovať ozón priamo z generátoru. Po použití generátora odporúčame vetrať v miestnosti po dobu 3 hodín, kvôli dostatočnému rozpadu ozónu vo vzduchu. Pri používaní generátora je nevyhnutnosťou neprítomnosť osôb v miestnosti, pretože hrozí riziko poškodenia zdravia. Vo všeobecnosti platí, že ozón má tzv. obdobie polorozpadu, čo znamená že „voľný“ prejde späť do kyslíku po približne 30 minútach.


Ako umiestniť generátor ozónu do miestnosti a ako dávkovať?


Generátor ozónu odporúčame umiestniť vysoko v miestnosti, pre rovnomernejšie šírenie plynu. Ozón je ťažší ako vzduch, čo znamená, že plyn bude prirodzene klesať dole. Pre lepšie šírenie v miestnosti, hlavne v halách využívame ventilátory, alebo silikónové hadičky. Generátor nikdy neumiestňujeme na podlahu! Dávkovanie závisí od veľkosti miestnosti a od zvoleného typu generátora ozónu.
Kontaktujte nás pre viac informácií o jednotlivých zariadeniach. Vďaka viac ako 8 ročným skúsenostiam sme poprední predajcovia generátorov ozónu v Slovenskej republike. Ku všetkým zariadeniam ponúkame ako záručný servis, tak i pozáručný servis.

Čítajte viacZobraziť menej

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa